Financial English

Kursy języka angielskiego z zakresu finansów w International House zostały stworzone z myślą o finansistach i księgowych, a także studentach kierunków związanych z finansami. Są świetną propozycją dla tych, którym język angielski z zakresu finansów jest lub w przyszłości będzie potrzebny w pracy.

W trakcie kursu Financial English słuchacze:

  • uzupełnią wiedzę z zakresu gramatyki oraz struktur języka formalnego
  • poznają szeroki zakres specjalistycznego słownictwa z dziedziny finansów
  • posiądą umiejętność używania języka angielskiego podczas spotkań, negocjacji i dyskusji na tematy związane z finansami, podczas których będą potrafili jasno wyrażać swoje zdanie
  • nauczą się tworzenia oraz rozumienia specjalistycznych tekstów, takich jak raporty finansowe, oferty czy artykuły z prasy specjalistycznej.

Przed rozpoczęciem kursu każdy słuchacz jest poddawany weryfikacji w celu określenia aktualnej znajomości języka angielskiego. Jest to test gramatyczny, uzupełniony przez rozmowę z native speakerem.

Kliknij Tu żeby zrobić test on line

Kurs języka angielskiego z zakresu finansów w International House może być formą przygotowania do certyfikatu International Certificate In Financial English (ICFE). Jest to egzamin z języka angielskiego dla finansistów i księgowych. Został stworzony przez Cambridge ESOL – dział językowy Uniwersytetu Cambridge. ICFE sprawdza 4 umiejętności językowe: czytanie, pisanie, rozumienie ze słuchu i mówienie, jak również znajomość gramatyki i specjalistycznego słownictwa przy pomocy materiałów zaczerpniętych z dziedziny finansów. Egzamin obejmuje poziom zaawansowania B2 i C1, czyli (w kategoriach języka ogólnego) FCE i Advanced.
Więcej informacji o egzaminie i jego organizacji można znaleźć na: http://www.cambridgeesol.pl/exam/icfe/index.php

Szczegółowe informacje dotyczące Financial English oraz pozostałych kursów i egzaminów otrzymają Państwo w sekretariatach szkół International House:

IH Bydgoszcz bydgoszcz@inthouse.pl tel.: 52 3223515

IH Toruń torun@inthouse.pl tel.: 56 6554083,