Kursy Legal English w International House są przeznaczone dla specjalistów z dziedziny prawa, a także dla osób zainteresowanych tematyką prawną, pragnących podjąć studia prawnicze za granicą lub pracę tłumacza.

W trakcie kursu słuchacze:

  • uzupełnią wiedzę z zakresu gramatyki oraz struktur języka formalnego
  • poznają szeroki zakres słownictwa prawniczego z różnych dziedzin: prawa handlowego, gospodarczego, finansowego itp.
  • posiądą umiejętność rozumienia oraz redagowania tekstów prawniczych: umów, aktów notarialnych, aktów prawnych, artykułów fachowych itp.
  • nauczą się wyrażania opinii, brania czynnego udziału w dyskusji, argumentowania oraz umiejętności adekwatnej reakcji w różnych sytuacjach, posługiwania się językiem negocjacji.

Kursy odbywają się na poziomach od Upper-Intermediate do Advanced (B2-C1 Common European Framework)

Zajęcia odbywają się w grupach lub one-to-one, w zależności od indywidualnych potrzeb.

Przed rozpoczęciem kursu każdy słuchacz jest poddawany weryfikacji w celu określenia aktualnej znajomości języka angielskiego. Jest to test gramatyczny, uzupełniony przez rozmowę z native speakerem.

Kliknij Tu żeby zrobić test on line

Kurs Legal English przygotowuje do egzaminu International Legal English Certificate (ILEC). Jest to egzamin z języka angielskiego dla prawników i studentów prawa. Został stworzony przez Cambridge ESOL – dział językowy Uniwersytetu Cambridge. ILEC sprawdza 4 umiejętności językowe: czytanie, pisanie, słuchanie i mówienie, jest więc pierwszym egzaminem tak kompleksowo testującym znajomość prawniczego języka angielskiego. Egzamin obejmuje poziom zaawansowania B2 i C1, czyli (w kategoriach języka ogólnego) Upper-Intermediate i Advanced.

Więcej informacji o egzaminie i jego organizacji można znaleźć na: http://www.cambridgeesol.pl/exam/ilec/index.php

Szczegółowe informacje dotyczące Legal English oraz pozostałych kursów i egzaminów otrzymają Państwo w  sekretariatach szkół International House:

IH Bydgoszcz bydgoszcz@inthouse.pl tel.: 52 3223515

IH Toruń torun@inthouse.pl tel.: 56 6554083,